Inwestycje, które zawsze dają zwrot


10-03-2020


Mówiąc o inwestycjach zwykle nasuwają nam się na myśl nieruchomości, złoto, obligacje lub kryptowaluty. Są to najpopularniejsze metody inwestowania, które w zależności od poziomu wiedzy oraz kapitału mogą przynieść ogromne pieniądze. Jednak ich głównym minusem jest duże ryzyko straty oraz to, że nie gwarantują one korzyści. Krótko mówiąc, możesz dużo stracić jednocześnie nie zyskując nic. Dobrym odpowiednikiem, w szczególności dla osób początkujących są inwestycje bez ryzyka, na których zawsze zyskają.
Czy takie istnieją?
Jak najbardziej, problem polega na tym, że o niektórych rzeczach nie myślimy w kategorii inwestycji, a raczej jako dodatkowej opcji. 

Taką rzeczą są… długi.
Jeśli masz dodatkowe środki i zastanawiasz się co w danym momencie jest najlepszą inwestycją to odpowiedź brzmi - Twoje zadłużenia. 

Jakie korzyści dzięki temu uzyskasz?

Jeśli masz zaciągnięty kredyt konsumencki to im szybciej go spłacisz, tym mniej będziesz miał odsetek do zapłacenia. Jednak najważniejsze jest to, że im mniej mamy zadłużeń, tym sprawniej podejmujemy decyzje związane z powiększaniem dochodów. Nie musimy martwić się o to, że jeśli powinie nam się noga to narazimy siebie lub naszą rodzinę na nieprzyjemne konsekwencje. Uwolnienie się od zadłużeń sprawia, że czujemy się pewniej, a przez to możemy skupić się na powiększaniu zarobków oraz robić to w sposób przemyślany.

Wiedza - inwestycja, która przynosi nieograniczone korzyści

W czasach, w których obecnie żyjemy zarabia się głównie na konkretnej wiedzy oraz umiejętnościach. Jeśli masz wiedzę z dziedziny, która może się komuś przydać to bardzo łatwo możesz ją zmonetynować. Opcji jest wiele zaczynając od webinarów online, poradnika na Youtube, e-booka, książki, a kończąc na płatnych szkoleniach. W odróżnieniu do innych, na tej inwestycji nigdy nie stracisz. Ponadto wiedzę i umiejętności, które raz już zdobędziesz będziesz mógł łatwo w przyszłości wykorzystać, nawet jeśli przez jakiś czas byłeś zajęty czymś zupełnie innym. Jednak pamiętaj, że mowa tutaj o konkretnej, wyspecjalizowanej wiedzy. Drogie szkolenia motywacyjne raczej nie podniosą Twoich kwalifikacji.

Znajomości - możesz zyskać więcej niż się spodziewałeś!

Nie od dziś wiadomo, że większość osób, które osiągnęły w życiu sukces w mniejszym lub większym stopniu zawdzięczają go nie tylko sobie, ale i napotkanym na swojej drodze ludziom. W pewnym momencie poznają osobę, która zmienia ich myślenie bądź taką, z którą zbudowali firmę od zera. Taka inwestycja opłaca się nawet jeśli nie do końca wiesz jakie korzyści ze sobą niesie. Być może kiedyś właśnie ze swoich znajomości będziesz musiał skorzystać. 

Gdzie szukać wartościowych ludzi?
Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju szkolenia i konferencje (oprócz tego będziesz mógł nabyć nową wiedzę). 

Bazy mailingowe

Mając na starcie własną bazę mailingową jest nam łatwiej trafić do potencjalnych klientów, którzy mogliby kupić nasz produkt lub usługę. Ponadto, jest to dobry sposób na promowanie własnej marki osobistej. Osoby w bazie możemy łatwo informować na bieżąco o nowych postach na blogu lub Facebooku lub o nowych produktach, wydarzeniach itd. 

Jak uzyskać osoby do takiej bazy oraz jak ją stworzyć?
Jest na to wiele sposobów wszystko zależy od tego, czym się zajmujesz. Jeśli np. Specjalizujesz się w jakiejś dziedzinie możesz stworzyć poradnik lub e-book, który będzie dostępny za darmo po podaniu swojego maila. W ten sposób mail automatycznie trafi na Twoją bazę. Natomiast jeśli chodzi o narzędzia możesz skorzystać z platformy GetResponse, na której pierwszy miesiąc jest za darmo. 

Alternatywne oszczędzanie

Fotowoltaika – czy to się naprawdę opłaca?

01-03-2020
Zobacz
Zarządzanie kapitałem

Szkoła a finanse

18-01-2020
Zobacz
Zarządzanie kapitałem

Jak wybrać rachunek bankowy?

13-01-2020
Zobacz
Zarządzanie kapitałem

Jak korzystać z karty kredytowej?

08-01-2020
Zobacz